Opis warsztatu:
Podczas warsztatu „Przyszłość matematycznej edukacji: projekty STEAM z wykorzystaniem nowych technologii” zaprezentujemy przykłady projektów zrealizowanych w szkole podstawowej dla klas 4-8 w połączeniu z nowymi technologiami. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób przygotować i zrealizować projekt eTwinning oraz promować ogólnopolską, a także międzynarodową współpracę między nauczycielami i uczniami. W trakcie warsztatów pokażmy potencjał nowych technologii, które mogą efektywnie wspierać edukację, jak również wpływać pozytywnie na rozwój kreatywności uczniów.
Prowadzące o sobie:
Natalia Lasek: Nauczycielka matematyki i informatyki oraz zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej. Absolwentka UAM w Poznaniu na kierunku Nauczanie matematyki i informatyki. Współrealizatorka projektów STEAM oraz eTwinning m.in. Papierowe Pory Roku (https://school-education.ec.europa.eu/en/networking/projects/155750). Entuzjastka aktywizujących metod nauczania oraz wykorzystywania TIK. Prelegentka na konferencjach oraz warsztatach edukacyjnych (m.in. Szkoła Dydaktyki Matematyki). Współorganizatorka konferencji Studencka Konferencja Dydaktyki Matematyki i Informatyki. Była wiceprezeska Koła Naukowego StuDMat oraz przewodnicząca Rady Samorządu Studentów WMiI. W 2021 r. otrzymała nagrodę „Społecznik roku” za aktywną działalność na rzecz środowiska akademickiego. Tworzy materiały dla nauczycieli oraz prowadzi stronę Education by L (https://www.facebook.com/educationbyl/).
Hanna Gorzelak: Jestem nauczycielką matematyki w Szkole Podstawowej, absolwentką Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Jestem entuzjastką aktywizujących metod nauczania, swoją wiedzę staram się przekazywać w sposób pobudzający kreatywność uczniów. Współrealizuję projekty STEAM, stawiając tym samym na interdyscyplinarność w nauczaniu.